Dlaczego warto woskować samochód po wizycie w myjni
Kompleksowa pielęgnacja samochodu zwykle wieńczona jest własnoręcznym nałożeniem wosku. Wysokiej jakości produkty utrzymują się na powierzchni nawet do kilku myć, dlatego nie trzeba za każdym razem ponownie nakładać warstwy ochronnej. Jakie są jednak zalety takiego działania i po co właściwie ją nakładać po wizycie na myjni? Poniżej znajdziesz pięć najważniejszych zalet woskowania!
Po pierwsze – walor estetyczny
Względy wizualne liczą się tutaj właściwie najbardziej, ponieważ jest to rzecz namacalna i widoczna gołym okiem. Karoseria po nałożeniu wosku staje się zdecydowanie bardziej odżywiona, a dzięki temu samochód prezentuje się znacznie lepiej. Warto podkreślić, że samo umycie auta nigdy nie pozwoli stworzyć podobnego efektu.
Po drugie – skuteczna ochrona przed korozją
Wosk ma działanie hydrofobowe, czyli odpycha on wodę, która w konsekwencji natychmiast spływa po pojeździe. To dzięki temu niemożliwym staje się, aby w jakikolwiek negatywny sposób oddziaływała ona na samochód. Ogniska korozji nie mają więc szans pojawić się na karoserii.
Po trzecie – skuteczna ochrona przed utlenianiem
Wosk chroni lakier przed działaniem słońca. Dzięki temu promieniowanie nie wyjaławia i nie niszczy zewnętrznej jego warstwy. Co więcej, odpowiednio wykonane woskowanie pozwoli dodatkowo zakryć i zminimalizować widoczność wypłowiałych miejsc, które już znajdują się na karoserii.
Po czwarte – skuteczna ochrona przed brudem
Usunięcie z powierzchni samochodu osadów żywicznych, drobin asfaltu czy zaschniętych owadów jest nie lada wyzwaniem. Czynność ta staje się jednak łatwiejsza, kiedy zanieczyszczenia usuwa się z woskowanej karoserii. Ponadto, tego rodzaju brud osadza się wówczas także w znacznie mniejszej ilości. Warto wspomnieć, że nie używając odpowiedniego wosku narażamy samochód na pojawienie się nieestetycznych wżerów, które są niezwykle trudne do usunięcia i które wymagają kompleksowego polerowania lakieru.
Po piąte – łatwiejsze utrzymanie czystości
Nawoskowany samochód przyjmuje mniej brudu. Dzieje się tak dlatego, że większość zanieczyszczeń spływa z powierzchni auta chociażby podczas jazdy w deszczu. To dzięki temu utrzymanie czystości jest znacznie łatwiejsze niż w przypadku nienawoskowanego pojazdu. Już samo regularne mycie z wykorzystaniem zwykłej wody pozwoli utrzymać jego wygląd na satysfakcjonującym poziomie.