Evercoat

Firma Evercoat to ceniony na całym świecie producent szpachli i podkładów oraz dużej liczby innych wyspecjalizowanych produktów znajdujących zastosowanie przede wszystkim w naprawach powypadkowych.

evercoat-marki

Firma Evercoat rozpoczęła swoją działalność w 1953 roku w Cincinnati (Ohio) w USA zaopatrując w swoje produkty głównie przemysł stoczniowy. Krótko po roku 1953 firma dostrzegła zapotrzebowanie na wysokiej jakości szpachle i podkłady w branży napraw powypadkowych i rozpoczęła sprzedaż swoich produktów dla przemysłu motoryzacyjnego.

W 1995 roku firma Evercoat została kupiona przez koncern ITW, który jest notowany na liście Fortune 200 i na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NYSE).

Na przestrzeni wielu lat firma Evercoat mocno inwestowała w nowoczesne technologie co pozwoliło jej na stworzenie wielu innowacyjnych i wiodących produktów. Swoją obecność na rynku bardzo mocno zaznaczyły takie pozycje jak lekka szpachla Rage Gold, multifunkcyjna, lekka szpachla Rage Ultra czy hybrydowy podkład poliestrowy Slick Sand. Wiele z oferowanych przez Evercoat unikalnych rozwiązań zostało opatentowanych. W ofercie firmy znajduje się szeroki asortyment produktów do napraw blacharsko-lakierniczych takich jak uszczelniacze, szpachle i podkłady. Dzięki najwyższej jakości rozwiązaniom technologicznym i skracających czas naprawy procesom Evercoat jest najbardziej preferowanym dostawcą specjalistycznych szpachli i podkładów w USA. Firma posiada również wiodącą pozycję na innych wschodzących i rozwiniętych rynkach. Żywice i pozostałe surowce używane w procesie produkcyjnym pochodzą z USA a fabryka mieści się w Cincinnati (Ohio). Międzynarodowe biura sprzedaży mieszczą się w USA, Brazylii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Chinach.

Firma M&ST jest oficjalnym dystrybutorem produktów Evercoat w Polsce.