Pasty polerskie – jakie wybrać? Sprawdzamy produkty marki Surf-ACE

Pasty polerskie – jakie wybrać? Sprawdzamy produkty marki Surf-ACE

Proces polerowania karoserii może posłużyć do odświeżenia zniszczonej powłoki, wykorzystywany jest również do nadania blasku nowo naniesionej warstwie lub do usuwania drobnych defektów lakierniczych. Do równomiernego odświeżenia powierzchni stosuje się specjalne akcesoria i pasty zawierające ścierniwo o określonej gradacji. Jednym z przodujących producentów artykułów polerskich jest brytyjska marka Surf-ACE, która posiada rozbudowaną ofertę dla swoich klientów…

Proces przygotowania powierzchni pastą matującą przed lakierowaniem.

Do przygotowania powierzchni przed nałożeniem powłoki lakierniczej może posłużyć środek Surf-ACE M’n’M. To specjalna pasta matująco-pieniąca, która odznacza się potrójnym działaniem. Jednocześnie ściera, czyści oraz odtłuszcza powierzchnię karoserii. Najlepiej sprawdza się w zastosowaniu z włókninami ściernymi.

Preparat jest stosunkowo łatwy w rozprowadzaniu i jednocześnie zapewnia jednolite wykończenie matowych powierzchni. Zastosowanie pasty pomaga przygotować karoserię do nakładania warstw lakierniczych, zwiększy również jej przyczepność i zminimalizuje ryzyko utworzenia zarysowań w trakcie aplikacji.

System polerski “XTRA” do zadań specjalnych

Produkty z tej serii oparte są na innowacyjnej technologii DRA. W ich składzie znajduje się specjalne ścierniwo z tlenku aluminium w formie mikrocząstek, które znacznie poprawia końcowy efekt polerowania. Oferowane produkty w swoim składzie nie zawierają żadnych wosków, wypełniaczy silikonów oraz amoniaków. Firma udostępnia kilka wariantów past z tej serii, do których należy:

  • wstępna, mocno ścierna pasta polerska Surf-ACE P-12 XTRA,
  • pasta Surf-ACE P-15 XTRA do przeprowadzenia jednokrokowej korekt lakieru,
  • produkt do prac wykończeniowych Surf-ACE P-40 XTRA.

Praktyczny system polerski “P”

Alternatywną serią produktów marki jest system polerski “P”, który również składa się z wysokogatunkowych komponentów ze ścierniwem przygotowanym na bazie tlenku aluminium.

Konsumenci mogą zamówić między innymi produkt Surf-ACE P-15, który przeznaczony jest do szybkiego usuwania rys po materiałach ściernych wyższych gradacji. Preparat świetnie sprawdzi się do pracy przy twardych powłokach lakierniczych, posiada również imponujące parametry ścierne.

Surf-ACE P-30 doskonale sprawdzi się do usuwania zarysowań po materiałach ściernych o gradacji od P1500 do P4000 w zależności od zastosowanej tarczy polerskiej. To uniwersalna pasta, która może posłużyć do kompleksowych prac polerskich przeprowadzanych w jednym kroku. Może być zastosowana zarówno w przypadku twardych, jak i miękkich powłok lakierniczych.