Jaki podkład pod lakier? Sprawdzamy produkty serii Perco Top

Jaki podkład pod lakier? Sprawdzamy produkty serii Perco Top

Lakierowanie to bardzo skomplikowany proces, który wymaga umiejętności, cierpliwości i zaangażowania. Wielowarstwową powłokę na samochodzie przygotowuje się czasem nawet kilka tygodni, a wszystko po to, by otrzymać idealny blask i jednolity kolor karoserii. W tym procesie szczególne ważne jest odpowiednie przygotowanie elementów przed lakierowaniem. Do tego może posłużyć podkład serii PerkoTop od znanego producenta Axalta Coating System. Sprawdzimy, do jakich prac można wykorzystać takie produkty…

Jaką rolę pełni podkład?

Środek przede wszystkim pomaga w przygotowaniu idealnie gładkiej powierzchni eliminując drobne nierówności w naprawianej karoserii pojazdu. Jego zadaniem jest również pokrycie warstwy gruntu antykorozyjnego i szpachlówki. Preparat tworzy międzywarstwę pozwalającą na uzyskanie najlepszego efektu lakierowania pojazdu.

Brak podkładu odbiłby się znacząco na strukturze nakładanego lakieru. W przypadku jego nałożenia bezpośrednio na szpachlówkę lub grunt antykorozyjny, jakość powłoki uległaby znacznemu zmniejszeniu, przez co mogłyby powstawać błędy lakiernicze.

Wysokiej jakości podkłady na przygotowaną, odrdzewioną powierzchnię

PercoTop® 2K Chromate-Free Wash Primer CS305 to praktyczny dwukomponentowy podkład wytrawiający stworzony na bazie żywicy butyralu poliwinylu. Produkt odznacza się doskonałą przyczepnością nawet na ciężkich podłożach, takich jak stal nierdzewna. Dodatkowo wykazuje silne właściwości antykorozyjne. Aplikacja podkładu jest prosta, a sam preparat zapewnia optymalne pokrycie z możliwością kontroli grubości warstwy.

Do niezabezpieczonego podłoża świetnie sprawdzi się wypełniacz PercoTop® 2K High Chromate Wash Primer CS307. To środek wytrawiający oparty na technologii butyralu poliwinylu, który doskonale zwiększa przyczepność. Preparat pomoże usunąć rdzawe naloty z powierzchni i przygotować podłoże do lakierowania.

Produkty do wszechstronnych zastosowań

Przykładem podkładu uniwersalnego jest poliuretanowy preparat PercoTop® 2K HS Primer 040 CS34x. To szybkoschnący środek, który może być zastosowany jako produkt zwiększający przyczepność, standardowy podkład, a także wypełniacz grubopowłokowy. Doskonale pokrywa elementy ze stali, aluminium oraz podłoża ocynkowanego. Wyrób sprzedawany jest w różnych kolorach.

Podobne działanie mają podkłady PercoTop® 2K VHS Power Primer 4000 CS371 / CS372/CS373. Te produkty są częściej wykorzystywane do przygotowania stali śrutowanej, szlifowanej oraz podłożach GRP. Uniwersalny podkład jest niskoemisyjny, a przy tym bez problemu poddawany jest szlifowaniu co pozwoli stworzyć idealną powłokę nawierzchniową.