Jaki lakier bezbarwny dobrać? Przedstawiamy najlepsze propozycje…

Jaki lakier bezbarwny dobrać? Przedstawiamy najlepsze propozycje...

Proces lakierniczy jest bardzo skomplikowany, przez co całkowite odmalowanie pojazdu może trwać długo. Wynika to z wieloetapowego procesu nakładania poszczególnych warstw lakieru, zaczynając od podkładu i kończąc na lakierze bezbarwnym. Ta ostatnia powłoka, choć przez niektórych specjalistów traktowana bardzo pobieżnie ma szereg istotnych właściwości, które polepszają jakość całego lakieru. Dziś sprawdzimy, z jakich typów lakieru skorzystać, aby efekt był jak najlepszy…

Jaką funkcję pełni lakier bezbarwny?

To ostatnia powłoka nakładana na karoserię, która przede wszystkim chroni bazowy lakier przed uszkodzeniem. Preparat zabezpiecza pojazd przed powstającymi odpryskami i mniejszymi zarysowaniami, zabezpiecza również głębsze warstwy przed wilgocią.

Oprócz tego lakier wpływa na poprawienie estetyki samochodu. Dzięki tej końcowej warstwie pojazd nabiera odpowiedniego połysku. Lakier bezbarwny wykazuje dużą wytrzymałość i jednocześnie elastyczną budowę. Ponadto jest odporny na działanie kwasów i zabezpiecza powłokę lakierniczą przed działaniem promieni ultrafioletowych.

Lakiery Caldart – wysokiej jakości i proste w użyciu

Jeden z przodujących producentów wyrobów lakierniczych ma również wysokiej jakości lakiery bezbarwne, które można wykorzystać do zabezpieczenia koloru przed czynnikami zewnętrznymi. Przykładem jest produkt Record HS010 Anti-Scratch – akrylowy lakier, który jest bardzo odporny na zarysowania. Wyrób ma dużą twardość powierzchniową i odznacza się wysokim połyskiem. Świetnie sprawdzi się do przeprowadzenia punktowych napraw lakierniczych, jak również przy kompleksowej zmianie koloru.

Podobnym produktem jest dwukomponentowy, akrylowy lakier bezbarwny Kristall 4000 HS. Również charakteryzuje się dużą twardością i odpowiednim połyskiem. Produkt może być wykorzystany zarówno przy zastosowaniu wodnych jak i konwencjonalnych lakierów bazowych.

Westchem również ma sporo do zaoferowania

Do sztandarowych produktów tej znanej marki, można zaliczyć lakier Euro Clear VHS 2:1. Jest to preparat akrylowy klasy VHS w pełni zgodny z przepisami dotyczącymi LZO. Odznacza się doskonałą rozlewnością i stabilnością, nadaje także karoserii idealnego połysku.

Alternatywą dla lakieru VHS może być lakier Westchem Verso Clear MS. To produkt uniwersalny o wysokiej wytrzymałości na zarysowania. Zaletą lakieru jest stosunkowo prosta aplikacja oraz trwałe wykończenie, które łatwo poddaje się polerowaniu. Produkt doskonale nadaje się do napraw miejscowych oraz całościowego lakierowania.