Jaka tarcza do polerowania lakieru będzie najlepsza? Przeglądamy produkty od Flexipads
Aby wydobyć blask z przygotowanej powłoki lakierniczej, trzeba na końcu wykonać polerowanie samochodu. To długotrwały i żmudny proces, który wymaga odpowiednich narzędzi. Najczęściej elementy karoserii poleruje się z wykorzystaniem specjalnych padów (tarcz) polerskich i past o różnej gradacji. W dzisiejszym artykule opiszemy tarcze i gąbki od Flexipads, które mogą ułatwić polerowanie zarówno nowej jak i starej warstwy lakierniczej…
Gąbki polerskie o uniwersalnym zastosowaniu
Jednym z najpopularniejszych typów tarcz do polerowania lakieru są piankowe gąbki polerskie. Flexipads oferuje klasyczną serię wytrzymałych akcesoriów, zróżnicowanych pod względem twardości. To produkty zaprojektowane do zastosowań lakierniczych, mogą też posłużyć przy obróbce drewna, metalu, czy przedmiotów z włókna szklanego.
Klienci mogą postawić na cieńsze gąbki z linii X-SLIM, które odznaczają się lepszymi właściwościami tnącymi oraz zachowaniem pełnej kontroli w trakcie procesu polerowania. Producent udostępnia również profesjonalne gąbki z heksagonalnymi wycięciami i zamkniętej strukturze. Taka budowa ułatwia rozprowadzanie środków polerskich, zapewniając jednocześnie właściwą temperaturę w trakcie prac. Amatorom klasycznych rozwiązań przypadną do gustu uniwersalne gąbki EVO+ o strukturze otwarto-komórkowej. Produkty te posiadają zwiększoną wytrzymałość mechaniczną, co pomaga efektywnie przeprowadzić wstępne procesy polerskie.
Materiały z włókna naturalnego – idealne do szybkiego, wstępnego polerowania
Polerowanie umożliwia nadanie karoserii idealnego połysku. Aby taki efekt osiągnąć, często należy przeprowadzić wieloetapową korektę, z wykorzystaniem różnych tarcz i past. Do wstępnego etapu świetnie nadadzą się dyski polerskie przygotowane z naturalnego futra owiec rasy Merynos.
Takie akcesoria mają długą żywotność i zapewniają pełną kontrolę procesu polerowania. Materiał odznacza się bardzo wysokimi właściwościami tnącymi oraz niską temperaturą pracy, przez co nadaje się do wstępnej obróbki i wydłużonego procesu polerowania. Krążki z naturalnego futra mają świetną izolację termiczną i można je wykorzystać z maszynami rotacyjnymi oraz urządzeniami typu DA.
Tarcze pokryte mikrofibrą do zróżnicowanych zadań
Przy wstępnym polerowaniu sprawdzą się produkty pokryte agresywną mikrofibrą. Tarcze umożliwiają usunięcie większych defektów lakieru podczas jednokrotnego polerowania. Do końcowego polerowania najlepiej wykorzystać delikatne tarcze z mikrofibry na miękkim podkładzie poliuretanowym. Doskonale nadają się do finalnego polerowania i usuwania najdrobniejszych defektów warstwy lakierniczej. Pady polerskie z mikrofibry to akcesoria przyspieszające prace, które jednocześnie wymagają regularnego czyszczenia. Tego typu produkty są dedykowane do maszyn polerskich typu DA.
Producent oferuje też specjalny filc “Rayon” do obróbki szkła. Materiał pomaga usunąć nawet głębokie zarysowania znajdujące się między innymi na szybach samochodowych, twardych powierzchniach lakieru, a nawet produktach ze stali nierdzewnej.