Jaka pasta polerska? Surf-ACE P-15 XTRA w nowej formule

Jaka pasta polerska? Surf-ACE P-15 XTRA w nowej formule

Jednym z końcowych etapów lakierowania jest polerowanie. Proces pomaga wygładzić nałożoną powłokę i nadać jej odpowiedniego blasku. Jako że warstwa lakiernicza jest dość delikatną strukturą, warto wykonać polerowanie w odpowiedni sposób. Do tego może posłużyć pasta marki Surf-ACE P-15 XTRA. Nowa formuła ulepszyła znany produkt, przez co stał się on jeszcze bardziej przydatny. Dlaczego warto wybrać tę pastę?

Polerowanie lakieru – kiedy jest konieczne?

Proces najczęściej związany jest z lakierowaniem samochodu, lub poszczególnych jego elementów. Sama aplikacja warstw może nie przynieść spodziewanego efektu, ponieważ powłoka często będzie posiadać defekty i wtrącenia lakiernicze nadające jej nieestetyczny wygląd. Polerowanie pomaga usunąć drobne nierówności lub defekty i wygładzić powierzchnię do tego stopnia, że  będzie ona doskonale odbijać światło.

Dodatkowe polerowanie często wykorzystuje się również do odświeżenia starej karoserii. Drobne zarysowania mogą wpłynąć na rozproszenie światła, przez co pojazd wydaje się być zmatowiały. Starcie wierzchniej części warstwy lakieru bezbarwnego może usunąć ten efekt bez szkody na strukturę powłoki. Tutaj jednak warto zachować ostrożność – niewłaściwie dobrane pasty polerskie mogą wywołać inne defekty!

Główne zalety pasty Surf-ACE P-15 XTRA

Produkt świetnie nadaje się do korekty miejscowej, jak i całościowego polerowania pojazdu. Pasta została oparta na unikalnym systemie polerskim DRA, który odznacza się wysoką skutecznością. Dzięki zastosowaniu technologii dynamicznie reagującej abrazji znacznie łatwiej można usunąć nawet najdrobniejsze niedoskonałości powłok lakierniczych, a także głębsze zarysowania i ślady utlenienia.

Pasta Surf-ACE P-15 XTRA może być wykorzystana na wszystkich powłokach lakierniczych, również starszych. Produkt można stosować także na lakierach typu SR – odpornych na zarysowania, oraz tych utwardzonych promieniami UV. Preparat jest szybki w działaniu i aplikacji, jednocześnie posiada zaawansowany system lubrykacji, który pozwala na wydłużenie czasu pracy. Pasta nie zawiera wypełniaczy, gwarantuje także minimalny efekt “powracania” rys po polerowaniu.

Jak korzystać z pasty i jak przygotować powierzchnię przed polerowaniem?

Pasta jest skuteczna w usuwaniu rys powstałych po materiałach ściernych o gradacji od P1500 do P3000. Przygotowanie powierzchni przed polerowaniem lub usuwanie defektów należy rozpocząć od materiałów ściernych o niższych gradacjach, stopniowo przechodząc do wyrobów o wyższych gradacjach.

Producent zaleca użycie pasty w parze z twardą, białą gąbką polerską Flexipads GX600 lub pomarańczową, średnio-twardą gąbką polerską Flexipads GX610. Wówczas efektywność ścierania będzie bardzo wysoka. Przy wstępnym, agresywnym polerowaniu (po materiałach ściernych o gradacji P1500) można też wykorzystać naturalne futro polerskie Surf-ACE FP150 lub XC15.