Jaka pasta polerska będzie najlepsza? Surf-ACE P-12 XTRA w nowej formule

Jaka pasta polerska będzie najlepsza? Surf-ACE P-12 XTRA w nowej formule

Lakier po pewnym czasie może utracić pierwotny blask. Najczęściej wynika to z licznych mikro zarysowań oraz większych defektów powłoki lakierniczej, które powodują rozproszenie odbijanego światła. Ponowne lakierowanie rozwiąże problem, jednak koszty takiego zabiegu mogą być ogromne. Lepszym sposobem przywrócenia idealnego połysku będzie polerowanie, trzeba jednak pamiętać o właściwym doborze past…

Kiedy przydaje się pasta polerska?

Ich zastosowanie jest dość różnorodne. Najczęściej pasty wykorzystuje się do oczyszczenia, wygładzenia oraz eliminacji defektów powierzchni lakierniczej. Ścierniwo znajdujące się w produkcie pozwala usunąć rysy  zarówno podczas polerowania wstępnego, pośredniego, jak i końcowego.

Do bardziej subtelnych prac wykończeniowych często wykorzystuje się specjalne mleczka polerskie o mniejszej agresywności. To produkty przeznaczone do ostatecznego wygładzenia powierzchni, usuwania najdrobniejszych zarysowań i tzw. “hologramów”.

Jak dobrać najlepszą pastę?

Wybór najczęściej uzależnia się od przeznaczenia produktu. Do wstępnego polerowania najlepiej sprawdzą się pasty o grubszym ścierniwie, które umożliwią usunięcie poważniejszych zarysowań w strukturze lakieru. Do lekko zmatowiałej karoserii można zastosować produkty z mniejszymi ziarnami, które skutecznie usuną wszelkie nierówności pozostawiając jednocześnie wykończenie o wysokim połysku w jednym kroku. Warto także zwracać uwagę na wiek lakieru – starsze powłoki są twardsze, dlatego do ich obróbki potrzeba będzie grubszego ścierniwa.

Na rynku są także pasty, które wraz z postępem prac zmniejszają swoją gradację. Ich zastosowanie ułatwi pracę, ponieważ z pomocą tego samego produktu można przeprowadzić cały proces polerowania. Przy silnie zarysowanej powierzchni, najlepiej postawić na pasty agresywne. Cechuje je duży współczynnik ścieralności, dzięki czemu można szybko usunąć zewnętrzną powłokę lakierniczą. A do prac wykończeniowych najlepiej wykorzystać łagodne mleczka z ziarnami niższej gradacji.

Surf-ACE P-12 XTRA – zalety produktu

To mocno ścierna pasta przeznaczona do wstępnego, agresywnego polerowania warstwy lakierniczej. Produkt został przygotowany zgodnie z nową formułą, opracowaną przez producenta w Wielkiej Brytanii. Charakteryzuje się zwiększoną agresywnością, dłuższym czasem pracy oraz minimalnym efektem pylenia.

Pasta P-12 XTRA z łatwością usuwa głębokie zarysowania powstałe po materiałach ściernych o gradacji od P1200 do P1500 oraz ciężkie utlenienia. Wysoka koncentracja obrobionego w technologii DRA tlenku aluminium pozwala na osiągnięcie bardzo dobrych parametrów ściernych tworząc jednocześnie wykończenie o głębokim i lustrzanym połysku. Może być stosowana w przemyśle samochodowym, stoczniowym oraz meblarskim. Pasta P-12 XTRA to skuteczny produkt, z którym łatwiej dokonać korekt każdej powłoki lakierniczej. To nowoczesna formuła polerska marki Surf-ACE z Wielkiej Brytanii.