Jak przygotować element do lakierowania?

Jak przygotować element do lakierowania?

Lakierowanie samochodu jest procesem pracochłonnym. Uzyskanie idealnego blasku lub efektu matu wcale nie należy do prostych zadań. Wymaga przeprowadzenia szeregu prac w odpowiedniej kolejności i z zachowaniem możliwie najbardziej sterylnych warunków. Utworzenie idealnej i trwałej powłoki w dużej mierze zależy od przygotowania powierzchni – to najbardziej wymagający etap całego procesu. Na co szczególnie warto zwrócić uwagę przed końcowym lakierowaniem?

Przed lakierowaniem przygotuj odpowiednio powierzchnię

Bezpośrednio przed końcowym lakierowaniem należy zmatowić oraz wyczyścić element z najdrobniejszych zabrudzeń i go odtłuścić. Można do tego wykorzystać  produkty o wielofunkcyjnym zastosowaniu, takie jak pasta Surf-ACE M’n’M.

To specjalny środek matująco-czyszczący, który pomaga w przygotowaniu powierzchni przed końcowym lakierowaniem. Produkt jednocześnie matuje, czyści i odtłuszcza powierzchnię, kompleksowo przygotowując ją do finalnego etapu prac.

Cechy pasty Surf-ACE M’n’M

Produkt posiada właściwości antystatyczne. Dzięki silnym zdolnościom pieniącym pasta skutecznie usuwa najdrobniejsze zabrudzenia i bardzo łatwo się rozprowadza. Środek zapewnia jednolite wykończenie powierzchni, co znacznie ułatwia aplikację powłoki, zwiększa jej przyczepność oraz minimalizuje ryzyko wystąpienia rys i defektów po aplikacji lakieru bezbarwnego. M’n’M to produkt na bazie wodnej najnowszej generacji opracowany, aby sprostać wymaganiom nowoczesnych warsztatów lakierniczych. Świetnie sprawdza się w przy naprawach typu SMART. Umożliwia szybkie i dokładne zmatowanie miejsc cieniowania oraz trudno dostępnych powierzchni.