Lakiery samochodowe

Bogaty asortyment bazowych lakierów wodnych i rozcieńczalnikowych oraz 2K solid do renowacji samochodów osobowych oraz użytkowych.

Są to substancje, które grają kluczową rolę w całej branży motoryzacyjnej. Liczy się bowiem nie tylko to, co maszyna ma pod maską, ale i to, co widzimy na zewnątrz. Zadbana, lśniąca karoseria robi wrażenie i sprawia, że auto prezentuje się nieprzeciętnie. To właśnie zadaniem profesjonalnych produktów jest zapewnienie takiego efektu. Zastosowanie tych z najwyższej półki jest gwarancją uzyskania nieskazitelnej i gładkiej powierzchni. Co więcej, lakier do karoserii stosuje się nie tylko w celach estetycznych, ale też aby zabezpieczyć je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Taka powłoka doskonale chroni bowiem auto m.in. przed korozją, czy też wpływem promieni słonecznych oraz innych czynników atmosferycznych. W naszej hurtowni dostępne są lakiery do samochodów pochodzące wprost od najlepszych producentów. W tej dziedzinie liczy się przede wszystkim jakość, dlatego codziennie dbamy o dobór najwyższej klasy asortymentu.

Lakier wodny czy rozcieńczalnikowy?

Jednym z największych dylematów, jakie pojawiają się przy kupnie materiałów lakierniczych, jest wybór ich rodzaju. O ile decyzję na temat samego koloru oraz wykończenia traktować można jako kwestię indywidualną, zależną od oczekiwań oraz upodobań estetycznych, o tyle na dobór typu substancji, wpływ ma więcej czynników. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że powszechnie stosuje się bazowy lakier wodny oraz bazowy lakier konwencjonalny. Rozcieńczalniki są w przypadku tego drugiego niezbędnym elementem, pozwalającym uzyskać pożądaną konsystencję oraz właściwości. Często wykorzystuje się również 2-komponentowe lakiery akrylowe, umożliwiające osiągnięcie bezpośredniego połysku bez aplikacji lakieru bezbarwnego.
Do niedawna najczęściej stosowany był rozcieńczalnikowy lakier do samochodów. Jednak kilka lat temu pojawiły się nowe regulacje prawne, mające na celu zmniejszenie emisji szkodliwych związków lotnych. To właśnie wtedy rynek podbity został przez lakiery wodne, które uważa się za bardziej ekologiczne. Jakich więc materiałów używać? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy z tych wyrobów umożliwia bowiem osiągnięcie rewelacyjnego efektu. Kluczem nie jest w tym przypadku sam rodzaj produktu, a jego jakość. Dlatego też warto pamiętać, aby zawsze wybierać artykuły jedynie pochodzące od renomowanych producentów.

Renowacja samochodu za pomocą lakieru

Lakierowanie karoserii pojazdu bezsprzecznie jest jednym z najważniejszych etapów pracy.Dotyczy to zarówno całkowitych metamorfoz wizualnych, odnowy aut zabytkowych, jak i zwykłych napraw powypadkowych. Spektakularny rezultat pomogą nam osiągnąć w tym przypadku tylko najlepszej klasy lakiery samochodowe. Rodzaje ich, dostępne w naszej hurtowni, zapewniają możliwość dostosowania produktów do potrzeb indywidualnych. Różnią się między sobą składem, sposobem aplikacji czy efektem, jaki dzięki nim osiągniemy. Jest jednak cecha, która łączy te produkty. Wszystkie są najwyższej jakości, co sprawia, że po nałożeniu posiadają odpowiednią przyczepność do karoserii, są trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych. Stosując odpowiednio dobrany lakier do renowacji samochodu, skutecznie odświeżymy karoserię. Warto jednak pamiętać, że wykonanie takiej czynności najlepiej powierzyć specjalistom. Do wykonania jej potrzebny jest bowiem odpowiedni sprzęt oraz umiejętności.

Koncern AkzoNobel oferuje systemy mieszalnicze lakierów bazowych oraz akrylowych pod markami Sikkens, Lesonal, Dynacoat i Wanda. W ofercie znajduje się również bogaty wybór dedykowanych produktów takich jak szpachle, podkłady, lakiery bezbarwne, rozcieńczalniki oraz utwardzacze.

W ofercie M&ST znajdują się systemy mieszalnicze lakierów bazowych oraz akrylowych firmy Axalta sprzedawane pod markami Cromax Pro, Centari oraz PercoTop. W ofercie znajduje się również bogaty wybór dedykowanych produktów takich jak szpachle, podkłady, lakiery bezbarwne, rozcieńczalniki oraz utwardzacze.

Evercoat to amerykański producent innowacyjnych szpachli, wypełniaczy i podkładów używanych do napraw renowacyjnych w przemyśle samochodowym i stoczniowym. Są to najpopularniejsze tego typu produkty w USA. Dzięki zastosowaniu najnowszych procesów produkcyjnych i technologicznych produkty marki Evercoat zdobywają uznanie Klientów na całym świecie, również w Polsce.

Firma IMPA to wiodący włoski producent specjalistycznych, 2-komponentowych, poliestrowych szpachli do drewna Plastuk. W swojej ofercie posiada również szeroki asortyment produktów lakierniczych do renowacji samochodów, które dzięki swojej wysokiej jakości i przystępnej cenie na stałe zadomowiły się na polskim rynku.

Vernici Caldart to najwyższej jakości produkty do lakiernictwa przemysłowego. Oferta obejmuje wszechstronny, rozcieńczalnikowy system mieszalniczy Colortech, który wykorzystując wiele rodzajów żywic może być stosowany na różne podłoża. Będąc jednym z wiodących producentów lakierów przemysłowych we Włoszech firma specjalizuje się w systemach do lakierowania szkła i opakowań z tworzyw sztucznych do kosmetyków oraz w powłokach typu „Soft Touch”. Vernici Caldart oferuje również wysokiej jakości podkłady i lakiery bezbarwne do renowacji samochodów.